Dünyanın bütün çocukları! Birlikte yazıyoruz!

Mavinin derinliğini yazıyoruz, kırmızı ceylanları, boşluklarda yaşayan canlıları yazıyoruz!

Uzun saçlı sincapları, minik parmaklı devleri yazıyoruz! Ağaç gölgeleriyle konuşuyoruz, kuşların yuvalarını yazıyoruz!
Gördüğümüz aynaları, duyduğumuz heceleri, içtiğimiz suyu, dokunduğumuz tahta kapıları, kokladığımız mercanları yazıyoruz! Birlikte içimizde akan ırmağı yazıyoruz!
Görmediğimiz renkleri, duymadığımız şarkıları, tadını bilmediğimiz otları, dokunmadığımız oyuncakları, kokusunu bilmediğimiz renkli talaşları yazıyoruz! Birlikte dünyayı yazıyoruz!
Momo çocukları! Haydi gelin, birlikte yazıyoruz!
Renge Danışmanlık Merkezinde bir araya geliyoruz!

Momo Kim? Kim bu Momo?

Bütün kalbiyle insanları dinleyen bir çocuk Momo!

Michel Ende’nin bir çok dile çevrilmiş, dünyanın bütün ülkelerinde okunan, bütün yetişkinlerin ve bütün çocukların kitabı Momo!

Çalınmış zamanı insanlara geri getiren bir çocuk Momo!

Momo yeri belli olmayan bir yerde yaşıyor!

Zamanı olmayan bir zamanda!

Neler var?

9-17 yaş aralığındaki tüm çocuklar için Hikaye Atölyeleri yapıyoruz. Amacımız, çocukların yazma becerilerini güçlendirmek, geliştirmek; bunu yaparken duygu ve düşüncelerini ifade etme yöntemi olarak “yazı yazma”yı da onlar için bir seçenek haline getirmek.

Hikayeler, bir çocuğun yazma becerilerini geliştirmek ve güçlendirmek için temel yapı taşı. Dolayısıyla Hikaye Atölyelerinde çocuklar önce hikaye yazmayı, dinledikleri hikayeleri temel düzeyde analiz etmeyi, hayal gücünü bir hikaye yazarken nasıl kullanabileceklerini, hikayelere görsel yaratıcılıklarını nasıl katabileceklerini öğrenmelerinin yanı sıra; yazılmış hikayeleri yeniden kurgulamayı, kurguladıkları hikayeyi resimlendirerek onu yeniden yazmayı ve tüm bu becerileri kazanırken bunun diğer sanat dallarıyla olan ilişkisini öğrenecekler.

1 saat ders, 10 dakika Dinlenme Atölyesi şeklinde süren dersler, haftada bir kez ve iki buçuk saat olacak!

Hikaye gücü dışarıdan almaz, onu kendi yaratır.